OP asks how much it cost and everyone tells him how much it used to cost.
how much is gas where you live?
it used to be about 2.99 a gallon of course its more now.
if you want to know how much it cost, one need to look up how much are the bullets one wants to use TODAY. how much are primers TODAY, which powder do you want to use and how much does it cost TODAY, brass cost how much TODAY, add shipping,hasmat add them all up and bingo you have your answer.
its just like the old story problems in math class, Jack wants to reload if primers cost x amount and powder is x amount and brass cost x amount with primers costing x amout how much will it cost jack to reload a round.
Nope. My post is WHAT IT COST FOR ME TODAY!...........This ain't my first rodeo.